2020 Whatsapp kullanıcıları için yeniliklerle dolu bir yıl olacak. Dünya genelinde 1.5 Milyar kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni özelliklerle 2020 yılına hızlı bir giriş yapmayı planlıyor.

Whatsapp artık karanlık mod olarak kullanılabilecek.  android 10 ve İOS 13 ile çeşitli uygulamalara entegre edilmiş olan bu özellik 2020 yılı içerisinde Whatsapp’da kullanıma sunulacak. Bu özellik sayesinde AMOLED ekrana sahip cihazlar da ciddi oranda şarj tasarrufu sağlanacak.

Bir diğer özellik ise Whatsapp uygulaması üzerinden gönderilen fotoğraflar Google üzerinden arama yapılabilecek.

Ve merakla beklenen siline mesaj özelliği de Whatsapp güncellemesi ile hayatımızda ki yerini alacak. Daha öncesinde Snapchat’de bulunan bu özellik artık Whatsapp’da da kullanılacak.

Bu özellik ile mesajların ne zaman silineceğini kullanıcılar belirleyebilecek. Hala geliştirilme aşamasında olan bu özellik ile gönderilen mesajların 1 gün 1 hafta 1 saat 10 sn 30 sn vb. gibi ne zaman silineceği önceden belirlenebilecek.

Ve bilinen son özelliklerden bir tanesi de Reklamlar… evet Whatsapp’da durumlar arasında reklam gösterilecek. İnstagram storylerinde olduğu gibi Whatsapp’da reklam gösterimi olacak…

2020 yılı içerisinde gelecek olan güncelleştirme ile belirtmiş olduğumuz yeniliklere hep birlikte kavuşmuş olacağız. 

Share:

author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir