Google’ın dünya çapında ki bütün servisleri çöktü.  Erişim sorunu yaşanıyor. Türkiye’de de hissedilen mevcut sorun yüzünden Gmail, YouTube ve Drive gibi servisler kullanılamıyor. 

     Google servislerine erişim sorunu

Konu hakkında resmi bir açıklama henüz yapılmadı, sorunun neden kaynaklandığı bilinmiyor. Tüm dünyada etkisi görülen olayla ilgili, kullanıcıların belirtilen Google servislerine ulaşamadığı veya sayfaların açılmadığı şeklinde şikayetleri belirtiliyor.

Güncelleme: Edinilen bilgiye göre kısa sürede Google servisleri başka bir ağ üzerinden hizmet vermeye başladı fakat bu ağ hali yedek hat olduğu için  yoğunluk nedeniyle ara ara kopmalar yaşanabilecek.

 

GÜNCELLEME:

Türkiye’deki operatörlerden kaynaklı bir sıkıntı bulunmuyor!

    Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden  durum hakkında ilk açıklamasını yaptı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada Türkiye hakkında herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtti. Bakan Sayan, yaşanan sorunların özellikle Yunanistan ve Bulgaristan bölgesinde oluştuğunu ve bu durumun ülkemizi de etkilediğini belirtti. Ülkemizde operatörlerden dolayı kaynaklanan herhangi bir sıkıntının bulunmadığını dile getirdi. 

Share:

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir