Geçtiğimiz kasım ayı itibarıyla makyajlanan dinamikleriyle karşımıza çıkarılan 2020 Honda Civic için önemli bir versiyon daha devreye alınıyor. Avrupa pazarında kademeli olarak başlayacak satış süreciyle kullanıcılarla buluşacak olan Sport Line isimli bu versiyon, adından da anlaşılacağı bazı özellikleri de beraberinde getirecek.

   Lakin bu özelliklerin kaputun altını merkeze alarak beklememekte fayda olacağını ilk adımda belirtmek gerekiyor. Daha çok dış bölümdeki görünüm ve içerideki donanımlarla hissedeceğimiz bu Sport Line izlerini sadece tek bir motor seçeneğiyle satın almak mümkün olacak. 1.0 litrelik üç silindirli motoru pakete entregre eden Honda, bu şekilde nispeten ekonomik bir strateji çizdiğini de belirtiyor.

   Sport Line paketinin aracın dış bölümüne getireceği farklılıklara baktığımızda aslında gövdenin komple eklemelere sahip olduğunu görüyoruz. Versiyona özel olarak gelen lip, marşpiyel, difüzör ve arka kanat aslında hemen kendisini gösteriyor.

   Yine standart listesinde yer alan 17 inçlik jantları da aynı başlık altına ekleyebiliriz. Donanım bazında üstte yer aldığı için full-LED ışıklandırma grubunu da beraberinde getirecek olan modelde Obsidiyen Mavi adı verilen renk seçeneğinin de öne çıkarıldığını görüyoruz. Kokpit bölümüde ise kırmızı dikişler, kaplamalar, Type-R’ı akıllara getiren bir vites topuzu ve alüminyum pedallarla performans havası kullanıcılara aktarılmaya çalışıyor.

   Sport Line paketinde gelen standart elektronik destek listesinde ise; çarpışma önleyici fren sistemi, adaptif hız sabitleyici, şerit takip ve uyarı sistemi ve trafik işaretleri algılama gibi işlevsel dinamikler karşımıza çıkıyor. Son olarak kaputun altına geldiğimizde bizi karşılayan tek seçenek olan 1.0 litrelik benzinli makinenin yaklaşık 125 beygir güç ve 200 Nm tork ürettiğini görüyoruz.

   Kullanıcılar bu motoru dilerlerse 6 ileri manuel dilerler ise CVT şanzıman kombinasyonuyla tercih edebilecek. Şimdilik Türkiye’ye gelişiyle ilgili bir detayın bulunmadığı model yurt dışında 33.560 dolarlık başlangıç fiyatına sahip. Otomatik şanzımanla birlikte bu fiyatın yaklaşık 35.500 dolar seviyesine yükseldiğini de belirtmeden geçmeyelim. Avrupa pazarındaki ilk teslimatlar Ocak ayı itibarıyla İngiltere merkezli olarak başlayacak.

Resim Galerisi
Share:

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir