Netflix’te serüvenine ilk Türk dizisi olarak  katılan Hakan Muhafız / The Protector’dan sonra ikinci bir Türk dizisi olarak karşımıza çıkan Atiye ekranlara hızlı ve başarılı bir giriş yaptı.

Bu iki Türk dizisi birbirinden oldukça farklı olay örgüleriyle işlenmiş. Hakan Muhafiz’da genel olarak İstanbul sahneleri hakim kılınmış ve Hakan Muhafız’ın olay içerisinde ki tutumu ve davranışları neredeyse olduğu gibi izleyiciye yansıtılmaya çalışılmış.

2019 Netflix Türkiye dizi izleyici sayıları olarak; En Çok İzlenen Türk Dizisi unvanına sahip olan Atiye ise orta sınıf bir aileden gelen, annesinin doğu kökenli, babasının ise polis memuru olduğu fakat buna rağmen Atiye sevişme sahneleri ile de batı zihniyetini adeta içerisine dokunmuşcasına önümüze servis edilen bir konu ile çıkıyor karşımıza.

Atiye dizisinde öne çıkan bir nokta yakın zamanda keşfi gerçekleşen Göbeklitepe’nin dizi içerisine dahil edilerek Şamanizm’le harmanlanması ki bu Atiye’yi bir hayli ilginç kılıyor ve izleyicide merak uyandırıyor.

Atiye dizisinde geçmişle geleceğin harmanlanması ve doğa içerisindeki kadim olayların birbiri içerisindeki farklı olaylarla gizemli hale gelmesi ve izleyiciye son sahnesine kadar Kimsin sen Atiye? sorusunun cevabının arandığı soluksuz izlenebilecek bir yapıt halini almıştır.

Atiye dizisinin başarısında yatan en önemli faktörlerden birisi tabiki de Beren SAAT’in Atiye rolü ile bütünleşmesi olarak görebiliriz. O kadar bütünleşmiş olacak ki Beren’i normal yaşantısında bile Atiye olarak görecek bir durumdayız.

Atiye dizisinde hata olarak görülen bir şeyden bahsedebiliriz ki bu da Atiye’nin düşmanı dış güçler ile bağlantısı olan tiplemelerde yapılan amatörce davranışlar. Bize kalırsa bu sahnelerin daha profesyonel hale gelmesi için bir kaç yabancı film izlenmesi yeterli olabilir.

Yine de Atiye başarısını sonuna kadar hak eden izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak başarılı bir Netflix yapımıdır.

Atiye İzlemek İçin Tıklayınız…

Share:

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir